• Nový Ford Focus bol vyvinutý úplne od začiatku a uvádza novú éru technológií,komfortu, priestoru a pôžitku z jazdy pre európskych zákazníkov vozidiel strednej veľkosti. Rozšírený modelový rad s novým dizajnom „zameraným na človeka“ obsahuje prvý crossover Focus Active aj luxusný Focus Vignale.
 • Nová technológia Stop & Go, systém rozpoznávania dopravných značiek a systém udržiavania vozidla v jazdnom pruhu uľahčujú jazdu v hustej premávke. So systémom prediktívneho osvetlenia zákrut a osvetlenia podľa značiek budú vodiči vidieť jasnejšie.
 • Prvý projekčný displej pre model značky Ford v Európe prináša väčšiu istotu za volantom. Aktívny parkovací asistent 2 umožňuje plne automatizované parkovacie manévre stlačením tlačidla.
 • Vďaka voliteľným režimom jazdy v štandardnej výbave, o 20 % vyššej torznej tuhosti a izolovanému nezávislému zaveseniu zadných kolies s nepretržitým riadením tlmenia – po prvýkrát pre Focus – zostane tento model na vrchole triedy z pohľadu jazdnej dynamiky a lepšieho komfortu.
 • V novom modeli Focus sa predstaví vstavaný modem FordPass Connect zaisťujúci pripojenie na cestách, bezdrôtová nabíjacia podložka, systém SYNC 3 s 8-palcovým dotykovým displejom a audiosystém B&O PLAY.
 • Zdokonalené zážihové motory EcoBoost a vznetové motory EcoBlue v spolupráci s novou osemstupňovou automatickou prevodovkou prinášajú 10 % zníženie spotreby paliva v celom modelovom rade.

 • V novom kompaktnom SUV Ford EcoSport debutuje výkonný a úsporný úplne nový 1,5-litrový vznetový motor EcoBlue od spoločnosti Ford, ktorý je vďaka inteligentnému pohonu všetkých kolies všestrannejší a výkonnejší.
 • Robustný a štýlový exteriér nového modelu EcoSport ponúka viac možností osobného prispôsobenia, ako sú napríklad kontrastné farby predĺženej strechy. V ponuke je po prvý raz aj ako športová verzia EcoSport ST-Line.
 • Kultivovaný ergonomicky riešený interiér prináša centrálnu dotykovú obrazovku s uhlopriečkou až osem palcov, vyhrievaný volant a exkluzívny audiosystém B&O PLAY.
 • Model ponúka dômyselné technológie, ako je systém konektivity SYNC 3, tempomat s nastaviteľným obmedzovačom rýchlosti či zadná kamera, ktorá zabezpečuje vodičom väčšiu istotu pri cúvaní.

 • Nové SUV Ford Kuga ponúka technológie, ktoré umožňujú vodičom hlasom aktivovať aplikácie zo svojho smartfónu, parkovať bez používania rúk v priestoroch súbežne s inými vozidlami a vyhnúť sa kolíziám.

 • Športový exteriér prináša novú mriežku chladiča s odvážnym lichobežníkovým dizajnom, nové svetlomety so svetlami na denné svietenie s diódami LED, ako aj dve nové farby – sivú Guard Grey a žiarivú medenú Copper Pulse.

 • Vznetový 1,5-litrový motor TDCi s výkonom 120 k od spoločnosti Ford spotrebuje 4,4 l/100 km paliva a produkuje emisie CO2 na úrovni 115 g/km. Inteligentný pohon všetkých kolies od spoločnosti Ford zvyšuje priľnavosť kolies, najmä na klzkých povrchoch.

 • Starostlivo vypracovaný interiér ponúka jednoduchšie ovládacie prvky a vyššiu mieru pohodlia s vyhrievaným volantom. Pomocou systému adaptívneho predného osvetlenia prispôsobuje Kuga lúč svetlometov okolitému prostrediu.

 • Technologicky vyspelá Kuga je jedným z piatich úplne nových alebo prepracovaných vozidiel značky Ford, ktoré budú v nasledujúcich troch rokoch konkurovať v priestore športových úžitkových vozidiel a crossoverov.

Zážihový motor Ford EcoBoost s objemom 1,0 litra bol pri hodnotení Medzinárodný motor roka už po šiesty rok po sebe vyhlásený za „Najlepší motor do 1,0 litra“. Tento úsporný, kompaktný a výkonný motor získal od svojho uvedenia v roku 2012 už 10 ocenení Medzinárodný motor roka a montuje sa do každého piateho vozidla značky Ford predaného v Európe. Spoločnosť Ford bude od začiatku roka 2018 ponúkať 1,0-litrový motor EcoBoost s inovatívnou technológiou deaktivácie valcov, aby sa ďalej znížili emisie CO 2 a spotreba paliva.

KOLÍN NAD RÝNOM, Nemecko, 21. júna 2017 – 1,0-litrový motor EcoBoost bol po šiesty rok po sebe zvolený za Medzinárodný motor roka v kategórii „Najlepší motor do 1,0 litra“ – čo znamená, že tento kompaktný a výkonný trojvalcový zážihový motor zostáva neporazený vo svojej kategórii od svojho uvedenia na trh v roku 2012.